domovská stránka MO

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2003/2004

V školskom roku 2003/2004 sa o vyriešenie školského kola matematickej olympiády pokúsilo 29 žiakov: 8 piatakov, 8 šiestakov, 4 siedmaci, 6 ôsmakov, 3 deviataci. Do obvodného kola postúpili najúspešnejší riešitelia.

Dňa 28. januára 2004 našu školu najskôr reprezentovali v obvodnom kole piataci: Hana Kopuncová 5.B, Marián Hurta 5. C, Eliška Kompanová 5. C (učiteľ matematiky Mgr. Alžbeta Rusňáková) a deviataci: Ondrej Kopunec 9.A, Andrej Chudý 9.A, Patrik Bondor 9.B (učiteľ matematiky Mgr. Jana Kňazeová).
Všetci traja deviataci boli v okresnom kole úspešnými riešiteľmi a skončili v nasledujúcom poradí:
Ondrej Kopunec z možných 24 bodov získal 17 bodov a umiestnil sa na 5.-7. mieste, Patrik Bondor z možných 24 bodov získal 13 bodov a umiestnil sa na 12.- 13. mieste, Andrej Chudý z možných 24 bodov získal 12 bodov a umiestnil sa na 14. mieste .

Dňa 7. apríla 2004 našu školu reprezentovali v obvodnom kole šiestaci: Bohumil Zeman 6.C, Milan Glajsa 6.A (učiteľ matematiky RNDr. Eva Gvotová), Martina Orságová 6.B (učiteľ matematiky Mgr. Ľubica Gábrišová), Eva Petríková 7.A (učiteľ matematiky RNDr. Eva Gvotová), Andrea Borchová 7.C, Michaela Bezdeková 7.C (učiteľ matematiky Mgr. Jana Kňazeová), Juraj Vácval 8.A (učiteľ matematiky Mgr. Jana Kňazeová). Úspešným riešiteľom bol šiestak Bohumil Zeman, ktorý z možných 18 bodov získal 12 bodov a umiestnil sa na 5. mieste.

Obvodné kolo siedmeho a ôsmeho ročníka bolo veľmi náročné o čom svedčí aj fakt, že spomedzi súťažiacich siedmakov v obvode (22) nebol úspešným riešiteľom ani jeden žiak a spomedzi súťažiacich ôsmakov v obvode (13) boli úspešnými riešiteľmi len dvaja žiaci.