Učebné osnovy (práca s PC)

Na našej škole funguje učebňa s počítačmi pripojenými na internet. V učebni je 5 počítačov pre žiakov a jedna učiteľská stanica. Okrem počítačov je k dispozícii aj tlačiareň, scanner, napaľovačka CD médií, slúchatká.

Žiaci, ktorí chcú tieto počítače využívať aj po vyučovaní, musia si vybaviť preukaz. Zatiaľ je vydaných okolo 30 preukazov umožňujúcich objednávanie na prácu s počítačmi. Ďalší záujemcovia o preukaz sú vítaní, stačí, ak donesú 25 Sk. Súčasných držiteľov preukazov upozorňujeme, že ak sa žiak na nejaký termín objedná a trikrát bez ospravedlnenia v danú hodinu nepríde do učebne, už nebude mať možnosť tento školský rok objednať sa . Tým sa uvoľní miesto pre skutočných záujemcov a rezervovaný počítač nezostane nevyužitý.

Prevádzková doba pre žiakov v školskom roku 2006/2007:

15.30 – 18.00

15.30 – 18.00

14.00 – 18.00

14.00 – 18.00

Žiaci, ktorí sa vopred objednajú, majú možnosť sami surfovať po internete, písať maily, chatovať si s kamarátmi z celého sveta, hrať sa rôzne hry… Teší nás však, že niektorí využívajú internet nielen na chatovanie a hry, ale aj na vyhľadávanie si rôznych informácii na webových stránkach. Veď človek nemôže mať všetko v hlave. Oveľa dôležitejšie je, že si to vie sám vyhľadať. A na to nám slúži práve internet. Je tam naozaj množstvo rozličných informácií. Adresy niektorých zaujímavých stránok nájdete na domovskej stránke v menu LINKY.