Projekt vytvoril Mgr.Stanislav Horváth

Pexeso patrí medzi známe spoločenské hry, ktorej pravidlá netreba vysvetľovať snáď nikomu. V našej hre sú obrázky pexesa nahradené elektrotechnickými značkami. Zámerom hry je precvičiť znalosť elektrotechnických značiek a rozlišovať podobné elektrotechnické značky napr. tranzistor PNP a NPN, fotodiódu a LED diódu atď.

V prvej časti hry žiaci hrajú pexeso. Majú možnosť vybrať si obtiažnosť hry a tematiku pexesa (základné značky, polovodiče, logické členy). Cvičia si pamäť a poznávajú značky. Ak sa im podarí zvíťaziť nad počítačom, môžu pokračovať v druhej časti.

V druhej časti žiaci priradzujú názvy k elektrotechnickým značkám. Zle priradené kartičky počítač umožní žiakovi znova priradiť správne. Túto možnosť poskytuje opakovane dovtedy, kým nie sú všetky kartičky určené správne. Úspešnosť žiaka je vyhodnotená percentuálne.

Želám Vám príjemnú zábavu s trochou učenia.

autor

P e x e s o