ÚDAJE  O  ŠKOLE

Základná škola na Malinovského ulici bola otvorená v roku 1989 a nachádza sa na sídlisku Šípok v 25-tisícovom meste Partizánske. V prvých rokoch sme mali také množstvo žiakov, že sme sa museli učiť dvojsmenne. Postupne sa stav tried stabilizoval, v súčasnosti máme 8 tried na I. stupni a 15 tried na II. stupni. Popoludní majú deti možnosť navštevovať školský klub s piatimi oddeleniami a množstvo krúžkov.

Naša škola je školou, v ktorej sa využívajú inovačné prístupy. V jednej triede sa postupuje podľa princípov integrovaného tematického vyučovania – p. uč. Vaňová je certifikovanou trénerkou ITV a realizuje rôzne semináre a tvorivé dielne v rámci okresu i celého Slovenska. 3 triedy na I. stupni postupujú podľa projektu Otvorená škola, pričom na tento projekt nadväzujú na II. stupni ďalší dvaja učitelia. P. uč. Hoffmannová, Dojčanová, Kňazeová a Barancová sú certifikovanými lektorkami Nadácie Škola dokorán a pravidelne realizujú tvorivé dielne pre učiteľov I. i II. stupňa v rámci celého Slovenska. (Okrem nich podľa tohto projektu pracujú p. u. Seidlová a Stanová.)

Od tretieho ročníka majú možnosť naši žiaci venovať sa výuke anglického a nemeckého jazyka a ďalej svoje poznatky rozširovať v rámci hodín anglickej konverzácie s anglickým lektorom Eddom Beckerom. V škole pracuje niekoľko krúžkov – športové – športové hry, basketbal, vybíjaná, volejbal, tanečný a šachový krúžok, literárno-dramatický krúžok, turistické krúžky, internetový, zemepisný, tenisový krúžok, krúžok šikovných rúk, spevácky krúžok.

V našej škole výraznú starostlivosť venujeme deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V škole pracuje školský špeciálny pedagóg, ktorý pri práci s deťmi využíva počítačovú učebňu a prostredníctvom špeciálnych programov realizuje reedukáciu a korekciu.

Škola vydáva svoj vlastný časopis Šípkar. Na internetovej stránke, ktorú práve čítate, si môžete vo fotogalérii pozrieť, v akom prostedí je budova umiestnená a ako je zvonku i zvnútra vyzdobená.

Ak sa chceš otestovať, či dobre poznáš túto školu, daj si test.

Š í p o k

Poď k nám! Nebuď sám! Heureká! Viem to! Máme sa fajn! Čakáme Ťa! Príď!

M a l i n o v s k é h o     u l i c a

Moderné vyučovacie postupy (projektové vyučovanie, skupinové vyučovanie...)
          aktivizujúce metódy
                   láskavý prístup k deťom
                             informačné technológie, individuálny prístup
                                      netradičné spôsoby výučby (integrované vyučovanie, Škola dokorán)
                                                odbornosť učiteľov na najvyššej úrovni, otvorené riešenie problémov
                                                          vnímavosť k problémom detí
                                                      spolupráca rodiny a školy, spoločné podujatia
                                                kreatívne (tvorivé) vyučovanie, rozvoj komunikačných zručností
                                      entuziazmus v učení, empatia
                             humanistický prístup vo vyučovaní, hodnotiace a kritické myslenie
                   ohľaduplnosť
     uchádzame sa o Vašu priazeň, pretože našim cieľom je
ÚSPEŠNÉ A ŠŤASTNÉ DIEŤA.
Leťte s vetrom opreteky, do školičky na Šípok, kam vás vaše skvelé nôžky budú nosiť celý rok.