Základné informácie o projekte a školeniach FIT pre učiteľov

Cieľová skupina: pedagogickí zamestnanci základných a stredných škôl

Základné fakty projektu:

1. Vzdelávanie prebieha od apríla 2007 na celom území Slovenska
  2. Účasť na kurzoch je BEZPLATNÁ
  3. Účastník získa osvedčenie FIT o funkčnej gramotnosti učiteľa v informačných technológiách
  4. Vzdelávanie je súčasťou kariérneho rastu

Realizátor projektu: Metodicko-pedagogické centrum v Trenčíne v spolupráci s lektormi-multiplikátormi po celom Slovensku

Ide o rozsiahly projekt, ktorého cieľom je preškolenie každého učiteľa v danej oblasti. Školenia sa môžu zúčastniť učitelia základných a stredných škôl a majstri odborného výcviku, ktorých pracovnou náplňou je výučba žiakov alebo študentov. Úspešné absolvovanie školenia poskytne certifikované vzdelanie v oblasti používania informačno-komunikačných technológií vo vyučovacom procese.

V rámci projektu FIT sa  realizujú školenia pre učiteľov všetkých typov škôl a pre všetkých pracovníkov škôl, ktorých pracovnou náplňou je výchovno-vzdelávacia činnosř a ktorí majú pracovný vzťah s niektorou školou v Slovenskej Republike.

Školenie je bezplatné, akreditované, vedené certifikovanými multiplikátormi, úspešný absolvent získa certifikát uznaný Ministerstvom školstva SR. Schválené MŠSR 9.marca 2007 pod číslom CD-2007-5010/10024-1:099.

Školenie je obsahovo zamerané na:

• inovácie vyučovania s efektívnou podporou IKT na predmetovej a medzipredmetovej úrovni a v oblasti projektových aktivít

• využívanie multimédií, dostupného softvéru a edukačných programov pre potreby pedagogickej praxe - nadstavba základného vzdelávania v oblasti IKT.

• možnosti internetu a elektronickej komunikácie v procese vyučovania a pre školské projekty

• využitie e-learningovej formy vzdelávania

Časový rozsah je 8 hodín prezenčnou formou, trvá 1 deň, končí odovzdaním vlastného námetu na vyučovaciu hodinu s podporou IKT. Tvorba a zápis námetu na vyučovaciu hodinu je časovo zahrnuté do trvania školenia (lektor je pri tvorbe prítomný a v prípade potreby pomôže alebo poradí).