Vážení rodičia!

V tomto školskom roku opäť prevezmú žiaci základných a stredných škôl od riaditeľa školy vzdelávací poukaz, ktorý reprezentuje osobitný štátny finančný príspevok na ich záujmové vzdelávanie na školský rok. Každý žiak môže vzdelávací poukaz do stanoveného termínu odovzdať niektorej škole, školskému klubu detí, centru voľného času alebo inému školskému zariadeniu, ktoré mu bude v tomto školskom roku záujmové vzdelávanie poskytovať. Vzdelávacím poukazom sú takto preferovaní poskytovatelia záujmového vzdelávania, ktorí získajú navyše finančný príspevok zo štátneho rozpočtu na podporu aktivít, ktoré žiakom poskytujú. Tento príspevok však nenahrádza poplatok, ktorý školskému zariadeniu uhrádza žiak (rodič alebo osoba, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť) podľa platných predpisov.

Každý žiak môže navštevovať viaceré záujmové aktivity v rôznych vzdelávacích inštitúciách tak ako doteraz, poukaz však môže poskytnúť iba jednej škole alebo jednému školskému zariadeniu v danom školskom roku podľa vlastného výberu. Hodnota poukazu v školskom roku 2007/2008 je 80 Sk na mesiac.

Veríme, že záujmové vzdelávanie poskytované formou rôznych krúžkov v našej škole bude aj v tomto školskom roku pre vaše deti vítanou formou naplnenia ich voľného času. Ponuka krúžkov v našej škole je zverejnená aj na vývesných tabuliach školy.

Vážení rodičia, využitím ponuky krúžkovej činnosti a poskytnutím vzdelávacieho poukazu našej škole pomáhate v rozvoji krúžkovej činnosti školy.

Bližšie informácie o vzdelávacích poukazoch a ich použití poskytne príslušná škola, prípadne školské zariadenie, ktoré záujmové vzdelávanie ponúka. Informácie môžete získať aj na internetovej stránke Ministerstva školstva Slovenskej republiky
:

Želáme úspešný školský rok!

Termín na odovzdanie vzdelávacieho poukazu do krúžku v našej škole je

25. september 2007

UPOZORNENIE:

Po
30.9.2007 už nie je možné dať poukaz žiadnemu poskytovateľovi mimoškolského vzdelávania!

Zoznam  PONÚKANÝCH  krúžkov

Názov krúžku

Vedúci krúžku

1.    Vybíjaná dievčatá (4.- 6. ročník)